ALBERTINA-MACHINERY.COM (C) 2014

SATURN GPW - Mobilní váhový plnicí stroj

Mobilní váhový plnicí stroj Saturn GPW je určen k automatickému plnění tekutých produktů do různých obalů, zejména větších objemů, např. 5-30 litrových kanystrů.

 

Kapalina je dávkována pomocí dávkovacího čerpadla. Typ čerpadla je volen podle typu dávkované kapaliny a jejích vlastností (hustota, chemické vlastnosti, apod.) Jsou používána především zubová a oběhová čerpadla.

 

Průběh plnicího procesu je řízen pomocí PLC jednotky. Požadovaná hmotnost je přednastavena na displeji váhové jednotky. Před dosažením požadované hmotnosti se sníží otáčky čerpadla a po jejím dosažení je dávkování ukončeno.

 

Zařízení je vybaveno pneumatickým uzavíráním trysky pro zamezení úkapů a systémem spodního plnění, zamezujícím pěnění plněného produktu.

 

Saturn GPW je výkonný, přesný a spolehlivý plnicí stroj. Stroj je umístěn na mobilním podvozku, což umožňuje jeho použití na více pracovištích, či přesun mezi jednotlivými zásobníky produktu.

 

Saturn GPW je dodáván ve třech provedeních: standard, plast pro plnění agresivních látek včetně koncentrovaných kyselin a zásad a EX pro plnění hořlavých a výbušných látek.

 

Stroj je vybaven špičkovými komponenty, německou váhovou jednotkou Sartorius, řídícím systémem Siemens, pneumatikou Festo.